V dňoch 19.- 21. mája 2016 sa v GC Bled konali Medzinárodné majstrovstvá Slovinska žien, na ktorých štartovalo 57 hráčiek z 12 – tich krajín za výdatnej účasti českej ženskej špičky.Slovensko reprezentovali dve hráčky, a to Lea Klimentová z GC Tále a Tereza Husárová z GC Hron.

Hralo sa na čiastočne zrekonštruovanom golfovom ihrisku, pričom druhá deviatka mala bezpochyby parametre majstrovského ihriska, o čom svedčí najmä jamka č.17 s parom 4 a dĺžkou 411m !!!.

Turnaj sa hral tri dni na štyri kolá, pričom po dvoch dňoch bol cut, cez ktorý prešlo tridsať hráčiek a ties. Prvý deň skvele zahrala za hustého dažďa Tereza Husárová a s výsledkom 82 rán sa bezpečne nachádzala v zóne cutu. Druhý deň jej však nevyšiel a po výsledku 93 rán na turnaji skončila. Skvelý výkon však predviedla Lea Klimentová, ktorá s výsledkami 76, 76, 75 a 78 rán obsadila celkové 2. miesto iba jednu ranu za víťazkou Gemma Batty zo Škótska. Tretiu priečku obsadila domáca medzinárodne skúsená reprezentantka Ana Belac s rovnakým výsledkom ako Lea Klimentová. Najmä posledný tretí deň, kedy sa po sebe hrali dve kolá, dôsledne preverili fyzickú a psychickú pripravenosť hráčiek.

Pre Leu Klimentovú po domácom víťazstve na prvom turnaji KPMG v Báči tento úspech predstavuje dobrý štart do letnej sezóny a nasledujúcich turnajov, a to prestížneho German Girls Open, na ktorý sa nominovala handicapom a TIPSPORT  Golf Masters, profesionálneho turnaja Ladies European Tour, na ktorý vďaka podpore GK Tále dostala opätovne sponzorskú pozvánku.